Pravidla poradny

Pravidla poradny

1. Obsahové zaměření

  • Poradna na portále nrportal.cz je vyhrazena pro uživatele, kteří hledají informace související s tematickým zaměřením portálu. Z tohoto důvodu doporučujeme, se vždy držet příslušného tématu a přispívat do diskuzí k dané problematice.
  • Před položením dotazu je vždy dobré se podívat na předchozí diskuze, popř. obsah portálu, zda již dotaz nebyl zodpovězen. Dotaz mimo téma může být přesměrován k patřičnému tématu, případně smazán. Duplicitní dotazy budou mazány vždy.

2. Administrace

  • Administrátor portálu optimalizuje poradnu tak, aby umožňovali kvalitní komunikaci a předávání informací mezi uživateli a makléři na portálu. Je oprávněn upravit předmět a obsah příspěvku tak, aby lépe vystihoval podstatu kladených dotazů.
  • Administrátor portálu si vyhrazuje právo na odstranění příspěvků porušující tato Pravidla diskuze nebo příspěvky, které jsou z jiných závažných důvodů považovány za nevhodné.

3. Slušnost a vzájemný respekt

  • Osobní názory, kritika příspěvků, makléřů či administrátorů je na portále možná. Vulgarismy, slovní napadání a výhrůžky však nebudou tolerovány a budou ihned odstraněny.
  • Provozovatel portálu nemůže určit, zda-li se v některých případech diskuzí nejedná o konkurenční boj, a proto nebudou tolerována ani jakákoliv slovní napadání. Uživatelé mohou vložit svoji zkušenost přímo k makléři. Negativní příspěvky mohou být publikovány při uvedení konkrétního makléře a konkrétního problému. Vše je ale třeba doložit a objasnit konkrétní náležitosti, které s kritikou souvisí (např. smlouvou, fakturou, komunikací nebo vyjádřením). Na tuto kritiku má makléř právo reagovat. Při nepodložené kritice je zveřejnění čistě na uvážení poskytovatele služeb.

4. Podoba příspěvků

Ve Vašich příspěvcích doporučujeme užívat diakritiku a strukturovat text do odstavců. Vyhněte se prosím nežádoucí a nepřehledné formě příspěvku. Nesrozumitelné příspěvky mohou být mazány.

5. Ochrana soukromí

  • V rámci diskuzních příspěvků se snažte omezit informace o osobních údajích. Publikování emailových adres, telefonních čísel, podpisových vzorů nebo dalších kontaktních údajů Vás může ohrozit. Přispěvatel, který vloží své kontaktní informace do diskuzních příspěvků, přijetím těchto Pravidel potvrzuje, že si je vědom veškerých rizik spojených s tímto jednáním.
  • S veškerými osobními údaji, které nám v rámci Registrace poskytnete, je nakládáno v souladu se Zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

6. Zneužívání diskuzí

Diskuze na portálech neslouží pro jakékoliv nabídky, komerční prezentace, odkazování na jakékoliv osoby či další subjekty. Veškeré příspěvky s podobným charakterem budou mazány.

7. Důvody pro blokaci uživatele

Budou-li přispěvatelem porušována pravidla, bude tomuto uživateli blokován přístup pro vkládání příspěvků a v krajním případě mohou být vyvozeny také právní důsledky v souladu s obchodním zákoníkem.Nahoru