Nejnovější příspěvek před rokem Nejnovější příspěvek před rokem od Redakce NRportal.cz

Jakým způsobem je vhodné pojistit pronajatou nemovitost?

Počet komentářů v příspěvku Jakým způsobem je vhodné pojistit pronajatou nemovitost? 4 komentáře
Počet zobrazení příspěvku Jakým způsobem je vhodné pojistit pronajatou nemovitost?207x zobrazeno
Příspěvek Jakým způsobem je vhodné pojistit pronajatou nemovitost? vytvořil RedakceRedakce
12. 12. 2019 Kontaktovat redakci
Vhodné je pojistit nemovitost vůči živlům (voda, vítr, kroupy atd.), na škody způsobené elektřinou i plynem či pojistit nemovitost vůči vykradení. Vhodné je také, aby nájemník měl sjednané pojištění odpovědnosti. Kvalitní pojišťovací makléř Vám s tím pomůže a upozorní Vás i na další rizika.
12. 12. 2019 Kontaktovat redakci
Majitel nemovitosti pojistí dům /tedy vše co je pevnou součástí stavby/ na rizika dle uvážení /požár, živelní pohroma, .../. Nájemce by měl mít uzavřenou svoji pojistku na případné škody způsobené vlastní činností a na předměty, které do bytu přinesl /např. elektroniku, další vybavení bytu atd./   
12. 12. 2019 Kontaktovat redakci
Pojištění nemovitosti má zpravidla uzavřeno majitel nemovitosti. Něco jiného je ale pojištění domácnosti tj. vybavení, které nemovitost obsahuje (nábytek, elektronika, osobní věci). V některých případech, především u bytů kompletně vybavených nábytkem, má i toto pojištění uzavřeno majitel bytu. Pokud tomu tak není, může být v nájemní smlouvě sjednáno, že nájemník Pojištění domácnosti uzavře. Je zbytečné, aby toto pojištění uzavíral majitel i nájemník, protože když dojde k pojistné události, není možné čerpat dvě pojistná plnění na jednu domácnost. K těmto pojištěním doporučuji ještě uzavřít Pojištění zodpovědnosti které pokrývá nehody, které pojištěnec způsobil třetí osobě. Může jít například o vytopení bytu pod tím vaším, poničení sousedního bytu následkem požáru ve vašem bytě nebojiné zničení či poškození majetku třetí osoby. U tohoto pojištění je vhodné, aby ho uzavřel uživatel bytu, tedy nájemník a doporučuji tento závazek uzavřít Pojištění zodpovědnosti zakotvit v nájemní smlouvě.
12. 12. 2019 Kontaktovat redakci
Majitel by si měl pojistit svou nemovitost (byt, dům), pojištění domácnosti a odpovědnosti za způsobené škody by měl uzavřít nájemník.

Nenašli jste odpověď? Položte vlastní dotaz

Trápí vás otázky ohledně nemovitostí? Položte je v poradně a nechte si poradit od široké základny odborníků z oboru.

Vložit dotaz

Témata poradny

Vyhledávejte v poradně

Nahoru