Nejnovější příspěvek před měsícem Nejnovější příspěvek před měsícem od Martin Štrunc

Odškodnění

Dobrý den, jakou formou máme požadovat po realitní kanceláří úhradu nákladů, které nám vznikly jejich nečinností a pochybením. Půlroční blokační doba na dům skončila 30.04.2022, od poloviny března s námi přestali komunikovat, v dubnu jsme byli nuceni si vzít advokátku, která poslala výzvu k součinnosti a řešení, ale realitní kancelář ani na tuto oficiální výzvu advokátky, kterou si 07.04.2022 převzali, nereagovala. Další urgence odeslala advokátka emailem, též bez reakce, telefony nám vedoucí právního oddělení, který obchod převzal po chybách makléře, následně to nezvládl řešit ani regionální ředitel a vedoucí právního oddělení a generální ředitel to vyřešili mlčením, což přijde i naší advokátce jako opravdu odsouzeníhodné jednání. Nyní nevíme, zda k obchodu dojde již tedy bez zprostředkovatele. Pokud ne, budou náklady obrovské, bohužel ale i pokud ano, vznikly nám náklady z důvodu nutnosti a zoufalosti, když s námi zprostředkovatel přestal komunikovat, byli jsme nuceni vyhledat advokátku, jejíž služby budou hodně nákladné, dále se průtahy kvůli tomu, že realitní kancelář za půl roku neudělala nic, musím platit nájem. Prosím o radu, jak postupovat, jelikož toto chování a jednání je neomluvitelné a takto by se zprostředkovatel určitě chovat neměl. Máme postupovat soudně nebo mimosoudně? Vše je průkazné, že se nesnažili obchod uskutečnit. Jen čekali až půlroční doba skončí. Děkuji

Počet komentářů v příspěvku Odškodnění 1 komentář
Počet zobrazení příspěvku Odškodnění50x zobrazeno
Příspěvek Odškodnění vytvořil IvaIva

Dobrý den,

Asi nikdo Vám nyní neporadí lépe a rychleji než advokátka, která již Váš případ zná podrobně. Dle Vašeho popisu vše směřuje k soudnímu sporu.

Vůbec jste nezmínila prodávající stranu. Jí nevadí takové průtahy? Nechtějí prodat? Dle realitního zákona by s prodávajícími měla mít realitní kancelář uzavřenou smlouvu o zprostředkování. V ní bude pravděpodobně závazek RK vyvinout maximální úsilí pro obstarání kupujícího, což zřejmě nečinila.

Pokud tedy radu, doporučil bych spojit se se stranou prodávající a postupovat společně.

Přeji úspěšný konec.

Nenašli jste odpověď? Položte vlastní dotaz

Trápí vás otázky ohledně nemovitostí? Položte je v poradně a nechte si poradit od široké základny odborníků z oboru.

Vložit dotaz

Témata poradny

Vyhledávejte v poradně

Nahoru