Datum vytvoření videa Realitní tipy od Davida Vašíčka - Co potřebuji vědět, abych mohl na pozemku stavět. je 7. 2. 2022 7. 2. 2022

Realitní tipy od Davida Vašíčka - Co potřebuji vědět, abych mohl na pozemku stavět.

Chcete prodat pozemek a nevíte, jestli na tom pozemku je možné stavět? Na tuto otázku Vám odpoví realitní makléř David Vašíček.

Dobrý den, jmenuji se David Vašíček a jsem ze společnosti Alva Real.
V realitách dělám více než 20 let a mám za sebou více než 1000 prodaných nemovitostí v naší kanceláři s makléři.
Chcete prodat pozemek a nevíte, jestli na tom pozemku je možné stavět?
Tohle vám zodpoví odborník, nebo případně já v tomto videu, tak poslouchejte.
Obrátila se na mě paní, že by chtěla prodat pozemek a že ji na stavebním úřadě řekli, ať si zajde napřed zjistit bonitně půdní ekologickou jednotku - no proboha ona nevěděla vůbec co to je.
Tak zavolala mně a já jsem jí vysvětlil, že je potřeba začít úplně někde jinde.
Je potřeba si najít projektanta, který vám zpracuje studii.
S tou studií vy půjdete a zanesete ji na stavební úřad a tam se zeptáte, jestli by bylo možné takovouto nemovitost realizovat.
Je potřeba znat územní plán: územní plán té obce, územní plán té části a vlastně na základě toho vám řeknou, jestli se tam dá nebo nedá stavět tu věc, co byste chtěli - většinou Rodinný dům.
Tím to všechno začíná, máte před sebou spoustu kroků, co musíte ještě učinit.
Musíte vědět, zda jsou tam sítě, zda ty sítě jsou dostatečně dimenzovány, zda dostačuje vodovod, kanalizace, plyn, elektřina, zda jsou ve vzdálenostech, které nebudou příliš nákladné na výstavbu toho domu.
No a potom se musíte zeptat taky sousedů.
Sousedi jsou to základní, protože pokud se jeden nebo druhý rozhodne, že by tam nechtěl tu stavbu, kterou vy chcete, tak ji tam prostě nemůžete realizovat.
No a to není všechno.
Příjezdová cesta: podívejte, jestli je možné realizovat na tento pozemek přístup, jestli vy tam můžete přijet, jestli nemusíte žádat někoho o vyřizování věcného břemene, jestli je to pozemek obecní, nebo přes který pozemek vy tam prostě budete jezdit.
Sousedy to ale nekončí, je potřeba se podívat ještě, jestli na tom pozemku není radon.
Radon to je plyn, který se odpařuje z uranu a vniká, pokud není dobře udělena izolace, tak vniká do místnosti a může způsobit zdravotní potíže, a proto je dobré toto měřit.
Jestli je možné na tom pozemku stavět bez toho, aniž byste investovali do drahých izolací a nebo pokud izolacemi, tak at to víte.
Je to dalších mnoho aspektů, které je potřeba znát a vědět, ale to když budete chtít, tak zavolejte a rád vám to zodpovím.
Mějte se! 

Autor článku
Autor videa Realitní tipy od Davida Vašíčka - Co potřebuji vědět, abych mohl na pozemku stavět. - makléř David Vašíček
David Vašíček
Realitní makléř Profil autora

Nahoru