Nejnovější příspěvek před 2 dny Nejnovější příspěvek před 2 dny od Jiří Šimon

Neplatící a nekomunikující nájemník

Dobrý den, na konci července odcházeli po sedmi bezproblémových letech nájemníci mého bytu a protože v současné době pobývám v zahraničí a možnosti cestování byly omezené z důvodu coronavirových opatření, nabídli mi, že mi pomohou s hledáním nového nájemníka a předáním bytu. Tak se také stalo. Po videorozhovoru s novou zájemkyní jsem souhlasila s předáním klíčů od bytu jí, ona mi elektronicky poslala podepsanou nájemní smlouvu a byly jsme domluvené tak, že po uhrazení prvního nájemného jí pošlu také mnou podepsanou smlouvu k 1.8.2021. K tomu ale nedošlo - ona nezaplatila a já jsem tedy smlouvu nepodepsala. Po urgování a upomínkách (sms zprávy, emaily) a snaze se jí dovolat (nebere telefon) je zjevné, že nemíní spolupracovat. Co mám dělat? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Bařáková

Počet komentářů v příspěvku Neplatící a nekomunikující nájemník 2 komentáře
Počet zobrazení příspěvku Neplatící a nekomunikující nájemník15x zobrazeno
Příspěvek Neplatící a nekomunikující nájemník vytvořil Lucie BařákováLucie Bařáková
13. 10. 2021 Kontaktovat makléře

Vážená paní Bařáková,

je nutné nyní reagovat rychle, ztrácíte čas a tím i peníze. Já bych postupoval takto:

1) Požádat někoho z rodiny, případně si v lokalitě vybrat na základě referencí realitního makléře, kterého pověříte, aby paní navštívil. Již možná tento krok může pomoci, paní si uvědomí, že není chráněna vzdáleností, kterou mezi sebou máte a tím, že můžete komunikovat pouze přes telefon či e-mail. Lekne se, poslechne a vystěhuje se.
2) Pokud se okamžitě nevystěhuje, předal bych co nejdříve případ advokátovi, nebo možná raději specializované společnosti, která se vystěhováním problémových nájemníků zabývá. Znají tak jako právní zástupci všechny zákonné a nutné kroky, které za Vás provedou, ale také mají lidi na to, aby s paní komunikovali přímo v místě bytu. To advokát dělat nebude.

Při dalším pronajímání bytu si najměte makléře, který za Vás bude s nájemníkem komunikovat i osobně, bude byt průběžně kontrolovat a především nepodcení již na začátku jeho výběr. Schopný makléř už dokáže ledasco předvídat a odhadnout zájemce předem.

Přeji mnoho zdaru a hlavně rychlé řešení Vaší situace.

Ondřej Jílek, tel. 777201661, web.: ondrejjilek.cz

13. 10. 2021 Kontaktovat makléře

Ve vašem případě bych doporučoval jediné. Obraťte se na právního zástupce, kterému celou záležitost předejte. Tato problematika není vůbec jednoduchá a je potřeba aby ji řešil někdo, kdo má zkušenosti.

Nenašli jste odpověď? Položte vlastní dotaz

Trápí vás otázky ohledně nemovitostí? Položte je v poradně a nechte si poradit od široké základny odborníků z oboru.

Vložit dotaz

Témata poradny

Vyhledávejte v poradně

Nahoru