Nejnovější příspěvek před rokem Nejnovější příspěvek před rokem od Markéta Rejzlová

Výběr realitního makléře, kterému svěřím prodej mé nemovitosti

Dobrý den, chystám se prodat svůj dům, ve kterém jsem se narodil a následně ho v rámci dědického řízení přijmul do svého vlastnictví. Tento dům je na slušné adrese, ale nyní je ve stavu, kdy nutně potřebuje značnou investici do svého technického stavu. Po velmi dlouhé době uvažování pro a proti, jsem vyhodnotil, že bude efektivnější dům prodat a koupit nový, byť ne v tak prestižní lokalitě. Své osobní pocity jsem si v sobě již srovnal a nyní se zaobírám otázkou, jak dům prodat. To, že nechci jít vlastní cestou a o vše se starat sám, v tom mám jasno. Takže jde o to, najmout si služby realitního agenta. A nyní přichází pro mě tak těžké téma, jak na to. Jak vybrat toho správného realitního makléře, nebo se mám obrátit na realitní kancelář? Poradíte mi prosím? Děkuji Jan Pavlečík (Praha)

Počet komentářů v příspěvku Výběr realitního makléře, kterému svěřím prodej mé nemovitosti 6 komentářů
Počet zobrazení příspěvku Výběr realitního makléře, kterému svěřím prodej mé nemovitosti304x zobrazeno
Příspěvek Výběr realitního makléře, kterému svěřím prodej mé nemovitosti vytvořil Redakce NRportal.czRedakce NRportal.cz
16. 1. 2022 Kontaktovat makléře

Správný výběr realitního zprostředkovatele považuji za klíčové rozhodnutí, které prodávajícímu ušetří čas a energii, zbaví ho starostí s výběrem vhodného kupujícího a hlavně umožní získat z prodeje své nemovitosti maximum peněz. Makléř profesionál využívá služeb profesionálních fotografů, používá moderní prostředky prezentace jako video prohlídky, 3D sken nemovitosti, dron. Ví, že prostředky vložené do prezentace se mu vrátí v odezvě ze strany zájemců. Zkušený makléř dokáže se zájemci licitovat, případně uspořádat s nimi aukci,  kdy se tržní cena může vyšplhat o stovky tisíc korun. Makléř by měl mít svoji web stránku, měl by být vidět na sociálních sítích. Důležité jsou také reference od klientů. Při výběru bych vsadil na zkušenost, věrohodnost a značku pod kterou pracuje. Důležité je také vzdělání. Na trhu působí řada makléřů, kteří nemají certifikaci, pracují v realitní branži krátkou dobu nebo pracují na vedlejší  pracovní poměr. Už při prvním telefonátu lze odhalit, jestli makléř problematice rozumí, Neškodí při výběru vyzkoušet více makléřů a vybrat si z nich jednoho, se kterým si takříkajíc padnete do oka a splňuje vše o čem píši výše. Přeji úspěšný výběr a třeba se ještě uslyšíme?

17. 1. 2022 Kontaktovat makléře

Ideální cestou jak vybrat dobrého makléře je doporučení. Pokud nemáte nikoho, kdo by vám doporučení na dobrého makléře mohl poskytnout, je dobré si přečíst o makléři alespoň recenze na internetu (doporučuji Facebook, firmy.cz nebo google.com). Moje recenze si můžete přečíst třeba na mojí Facebookové stránce případně na Facebooku naší kanceláře. 

Za mě osobně jsou důležité dvě věci: Jestli makléř rozumí svému řemeslu po odborné stránce a jestli umí váš dům dobře nabídnout kupujícím. 

V prvním případě vám poslouží třeba blog makléře nebo jeho YouTube kanál, kde se makléř může prezentovat jako odborník tím, že publikuje informace o prodeji nemovitostí, homestagingu, technických otázkách spojených s nemovitostmi, apod.

Na druhou otázku odpoví samotná inzerce nemovitosti. Jak vypadají fotky a popisy nemovitostí na inzertních serverech a webu kanceláře. Případně jak vypadají příspěvky a videa na sociálních sítích. U výjimečných nemovitostí (soudě dle vašeho dotazu tedy i u vaší nemovitosti) je dobré udělat i samostatný prezentační web nemovitosti se všemi informacemi, 3D modelem, vidoprohlídkou atd. Příkladem takové prezentace je třeba můj web Dominikova nabídka, kde aktuálně prezentuji krásný dům v Lesním Hlubokém.

V neposlední řadě je pak i velmi důležité, jak na vás makléř působí, zda je slušně oblečen je zdvořilý, pozorný, zkrátka zda je to člověk, se kterým se chcete vidět opakovaně. Stejně tak bude působit i na kupující vašeho domu.

P.S. Tématu výběru správného makléře věnuji celý oddíl na svém blogu: Jak poznat dobou realitní kancelář. 

17. 1. 2022 Kontaktovat makléře

Při výběru nejvhodnějšího realitního makléře pro prodej vaší nemovitosti doporučuji rozhodně si důkladně prověřit jeho znalosti, to co má za sebou a to jak počty prodejů tak délku na trhu a kompletně prověřit služby, které vám poskytne. Je jasné, že někdo s 20 lety zkušeností a prodeji stovek nemovitostí dělá nejspíš svou práci dobře, protože jinak by za sebou něměl to co má.  To nejlépe uděláte pomocí webové prezentace daného makléře jako např. www.jirisimon.cz kde byste měl najít vše co potřebujete zodpovědět. Násldně je také důležité, aby makléř který vás bude zastupovat byl s vámi na stejné vlně, a byl to lidsky slušný člověk. Také je důležité, aby si makléř uvědomoval, že v případě vašeho zastupování bude opravdu zastupovat vaše zájmy. Poté, si zkuste dva, tři makléře, kteří se vám budou líbit, tak si je nezávazně pozvěte, nechte si ukázat co a jak pro vás udělají, nechte si od nich zpracovat ocenění a nabídku a pak se pro jednoho z nich rozhodněte. Jak já pracuji v první fázi s klientem si můžete prohlédnout zde: https://youtu.be/lAKPRfLrl04

Na mou dosavadní práci a nejen sliby se můžete podívat zde:
Ukázku, jak prezentuji nemovitosti a co vše je možné vytvořit pro váš prodej a jak se dá prodat nemovitost pomocí skvělé prezentace za 3 týdny najdete zde: www.dumdavle.cz

Mou osobní internetovou prezentaci najdete zde: www.jirisimon.cz

Ukázku základních služeb, které pro vás zajistím najdete zde: www.jirisimon.cz/prezentace

Mnou aktuálně nabízené nemovitosti najdete zde: www.jirisimon.cz/nabidka

Mnou prodané nemovitosti z poslední doby najedete zde: www.jirisimon.cz/prodano

Reference klientů na mou práci najdete zde: www.jirisimon.cz/reference

Pokud vás má nabídka zaujala jsem připraven stejné služby poskytnout i vám.
Pracuji tak, že se na první schůzce s klientem pobavím o jeho představách, obhlédnu si nemovitost a seznámím s detaily. Následně během jedno až dvou dnů zpracuji přesné ocenění nemovitosti, abychom společně věděli jaká je reálná prodejní cena a navrhnu prodejní strategii, tak aby se vaše nemovitost pradala za co nejvyšší možnou cenu a také se prodala ve vámi požadovaném čase. Dosud vše nezávazně.
Pokud vám to, co vám navrhnu bude dávat smysl a bude to cesta, kterou byste se chtěli vydat, tak se dohodneme na závazné spolupráci a spustíme celý proces.
Pokud se vám tento postup líbí, tak bych jako první krok navrhoval domluvit se na nezávazné osobní schůzce v nemovitosti, kde si budeme moci vše vyjasnit, poznat se a budu vám moci ukázat, co vše je pro úspěšný prodej za co nejvyšší cenu ve vámi požadovaném čase potřeba udělat a co pro vás jsem schopen udělat já.

Má práce je mým koníčkem a baví mě. Rád budu vaším úspěšným průvodcem na realitním trhu.
Jiří Šimon - výjimečné realitní služby
tel.: 602304070, email: jirisimon@jirisimon.cz, www.jirisimon.cz
kancelář: Praha 1, Národní 39

19. 1. 2022 Kontaktovat makléře

Doporučuji začít výběrem realitní společnosti. Vybrala bych větší, známější. Vždy to bude zárukou, že kdyby "zklamal" konkrétní makléř, třeba onemocněl, zastoupí ho v pokračování obchodního procesu kolega. Ve firmě se sdílejí v systémech všechny postupné kroky. Náhradní makléř prostě jen naskočí do rozjetého vlaku a Váš případ dokončí. V případě menší firmy nebo samostatně pracujícího makléře takové možnosti většinou nejsou.

Navíc pokud hledáte makléře, který v jedné oblasti působí a bude Vám tedy dobrým rádcem pro co nejvýhodnější prodej Vaší nemovitosti, budete potřebovat pak makléře pro nalezení vhodné nemovitosti  v jiné oblasti.  Sám píšete, že v méně atraktivní lokalitě. V případě větší firmy s celorepublikovým dosahem je to v takovém případě jednodušší, Vašemu makléři poradí kolega z jiné kanceláře, nebo převezme společně s ním celý případ a povedou Vás jak prodejem, tak koupí nového domova.

Já sama jsem si takto kdysi pro prodej svého vlastního domu v Praze a následné přestěhování se do méně lukrativní oblasti (stejně jako to chcete udělat Vy) vybrala Remax. Celý prodej a stěhování bylo perfektně ošetřené. Celá problematika mě vtáhla tak, že jsem se později té práci začala sama věnovat i profesionálně. Tuto značku na našem trhu doporučuji vzít v úvahu i Vám. Splňuje vše, o čem jsem mluvila. Její makléři jsou při práci pro firmu vázaní neustálým vzděláváním jak v realitních, stavebních, daňových zákonech, tak vysokým etickým kodexem.   

21. 1. 2022 Kontaktovat makléře

Dobrý den, je nejtěžší v takovém počtu makléřů si vybrat toho správného. Za mne co mohu doporučit mluví zkušenosti a působení na trhu. I když si vyberete společnost, zrovna dostanete makléře, který nebude znalý věci a je potřeba aby tento makléř měl případně i dobrého mentora, ale pokud tohle nevíte, jen těžko to poznáte. Vybral bych si makléře se kterým se Vám osobně dobře komunikuje, které má za sebou již praxi a má několik prodaných nemovitostí. Seznamte se s jeho prací, jakým způsobem bude zakázku prezentovat a jak probíhají prohlídky a podle toho co Vám makléři poví si vyberte, toho co Vám bude nejblíže jak lidsky, tak obchodně. Držím palce, pokud budete potřebovat, rád pomohu :-). David Vašíček, ALVA REAL.

28. 2. 2022 Kontaktovat makléře

Ráda Vám s prodejem domu pomohu , můžeme využít i prodej formou aukce vše záleží na osobním jednání a Vašich představách.

Nenašli jste odpověď? Položte vlastní dotaz

Trápí vás otázky ohledně nemovitostí? Položte je v poradně a nechte si poradit od široké základny odborníků z oboru.

Vložit dotaz

Témata poradny

Vyhledávejte v poradně

Nahoru