Datum vytvoření videa Jak vybrat makléře! je 29. 6. 2022 29. 6. 2022

Jak vybrat makléře!

Často slýchávám od svých klientů, že se při výběru makléře spolehli výhradně na něčí doporučení nebo že makléř pracuje pro velkou realitní kancelář. Bohužel ale ani jedno není zárukou spokojeného prodeje nemovitosti.

Když si budete chtít koupit nové auto, lednici nebo televizi, tak budete přeci taky pátrat.

Jaké má recenze, jaké má vlastnosti, jak je drahý, co za tu cenu dostanete?

 

A s makléři je to úplně stejné, ale musíte být ještě preciznější, protože jde o prodej vaší nemovitosti.

 

 Hledejte, prověřujete a nebojte se ptát…

Makléře si můžete jednoduše vygooglit a na co se zaměřit? Berte to jako virtuální konkurz a makléři kteří projdou po internetu, tak si je osobně pozvěte...

 

1.úspěch je, když makléře na netu najdete. Mnozí nemají ani webové stránky a popravdě nechápu, jak vlastně nabírají nové zakázky. Když za nimi není nic vidět?

 

Na webových stránkách byste měli najít základní informace o makléři , třeba jaké má vzdělání, jestli je pojištěn, jak dlouho to dělá a jestli to dělá jako hlavní práci.

Nesmírně důležité je podívat se na reference. Osobně bych se ani nebála si říct o kontakt na dva poslední klienty a vyzpovídat je

 

Dále byste si měli prohlídnout jeho bývalou práci, prostě jak daný makléř pracuje – má profesionální fotografie, točí videoprohlídky, má poutavé texty, využívá homestaging má kvalitní marketing? Ověřte si, jestli je makléř aktivní i na sociálních sítích. Jak se vám líbí jeho příspěvky na Facebooku nebo Youtube. Jednoduše prezentuje tak, že byste chtěli tak odprezentovat i vaší nemovitost?

 

Je důležité si ověřit, co pro vás makléř v rámci provize udělá a také to, co si domluvíte, jestli je schopen se k tomu smluvně zavázat

 

Výška provize není vůbec zárukou bezproblémového prodeje. Když bude provize nízká, tak vás to pravděpodobně potěší, ale makléř nebude mít dostatek financí na kvalitní prezentaci a marketing. Ve finále se může prodat za nižší cenu a hlavně déle.

Výška provize by měla odrážet množství služeb, co pro vás makléř udělá a hlavně co povedou k rychlejšímu a úspěšnějšímu prodeji.


V neposlední řadě vyhovuje vám makléř lidsky?

Musí vám být sympatický, milý a dělat na vás dobrý dojem.

Je důvěryhodný, dochvilný, má příjemné komunikační dovednosti a silné obchodní dovednosti?

Dokáže vám prodat sám sebe? Tak by měl být schopen prodat vaší nemovitost

 

Prodej je záležitost i na několik měsíců, tak vybírejte dobře. Tady se spěch opravdu nevyplácí.

 

Jsem tu pro vás. Krásný den.

Autor článku
Autor videa Jak vybrat makléře! - makléř Veronika Srb Balnarová
Veronika Srb Balnarová
Realitní makléř Profil autora

Nahoru