Nejnovější příspěvek před 4 týdny Nejnovější příspěvek před 4 týdny od Veronika Srb Balnarová

Prohlídky

Je lepší, abychom byli u prohlídek domu, které provádí náš makléř? V domě ještě bydlíme a ne vždy je možné, abychom tam nebyli. S makléřem jsme spokojeni a odvádí dobrou práci - proto jsme si ho najali - a prohlídky bez problémů probíhají, ať už tam jsme či nikoliv. Spíš nás zajímá "obecná zkušenost", jak to mají ostatní... Děkujeme.

Počet komentářů v příspěvku Prohlídky 3 komentáře
Počet zobrazení příspěvku Prohlídky254x zobrazeno
Příspěvek Prohlídky vytvořil VlastníciVlastníci
22. 1. 2021 Kontaktovat makléře

Na váš dotaz není zcela jednoznačná odpověď. V první řadě je pro její odpovědné zodpovězení potřebné vycházet z předpokladu, realitní makléř který vás zastupuje je profesionál a ten by měl být schopen poradit si s každou situací. Praxe ukazuje, že nemovitosti, u jejichž prohlídek není majitel přítomen, jsou z pravidla prodané za kratší čas. Může to být způsobeno tím, že makléř je obchodník a při prohlídce ví, jak vést obchodní jednání se zájemcem, tak aby bylo brzy dosaženo dohody. Majitelé nemovitostí mají totiž logicky s každou svou vlastní nemovitostí spjaté emoce a vzpomínky a jsou jak se říká "hluboko v problému" a někdy při prohlídce zahrnou zájemce množstvím informací, které zájemce není schopný vztřebat a odchází v chaosu. Pokud vede makléř prohlídku, sdělí zájemci vždy podstatné informace, na zákládě kterých se nepřehlcený kupující rozhodne. Takže bych doporučoval najmout si dobrého makléře. Pokud to jde, tak se prohlídek neúčastnit a nechat to na makléři a pokud to není možné a u prohlídky musíte být, tak by vaše role měla být pasivní a mluvit byste měli jen v případě, že se vás makléř dotáže například s nějakou doplňující otázkou. Nechte tedy dělat makléře jeho práci a nezasahujte mu do ní. Makléř nejlépe ví, jaké cesty vedou do správného cíle prodeje nemovitosti.

27. 8. 2021 Kontaktovat makléře

Krásný dobrý den, 

osobně vždy doporučuji svým klientům, aby při první prohlídce nebyli v prodávané nemovitosti a připojili se až na případnou další prohlídku s vážným zájemcem. 

Při první prohlídce jde zejména o atmosféru dané nemovitosti, kterou si zájemce spíše představí bez přítomnosti majitele a rovněž je více otevřený v dotazech, které by za přítomnosti majitele nepoložil. 

S pozdravem a přáním hezkého dne

4. 11. 2021 Kontaktovat makléře

Krásný den vám přeji,

osobně svým klientům doporučuji, aby na prohlídkách vůbec nebyli. Díky tomu, že si od majitelů zjistím veškeré informace, tak jejich přítomnost vůbec není třeba. Nemluvě o tom, že když je nemovitost bez majitelů, pořádně připravená, uklizená, načančaná, tak se zájemci mnohem více uvolní, vstřebávají atmosféru dané nemovitosti, nejsou rušeni dojmem, že někomu zasahují do života. Za mě mají i odvážnější otázky.

Prostě si nemovitost zažijí, užijí a představují si, jak by se jim tam žilo...

Na druhou stranu zájemce nemusí být vždy po chuti majiteli a makléř si s tím profesionálně poradí a majitel se s tím nemusí trápit...

Někdy se mi stalo, že z toho majitelé bytu překvapení, ale když jsme jim vymysleli zajímavý program a prohlídky se zorganizovali na jedno odpoledne nebo víkend, tak si ten čas vlastně i užili. 


Pěkný den

Veronika 737 199 215

www.veronikasrb.cz

Nenašli jste odpověď? Položte vlastní dotaz

Trápí vás otázky ohledně nemovitostí? Položte je v poradně a nechte si poradit od široké základny odborníků z oboru.

Vložit dotaz

Témata poradny

Vyhledávejte v poradně

Nahoru