Hlavní obrázek pro článek Rozhovor s realitním makléřem Dominikem Ženatým
Datum vložení článku Rozhovor s realitním makléřem Dominikem Ženatým 4. 4. 2022

Rozhovor s realitním makléřem Dominikem Ženatým

Proč se rozhodl být realitním makléřem, co nejvíce ovlivňuje cenu nemovitostí a co vše pro klienty již zařizoval? O tom jsme si povídali tentokrát s Dominikem Ženatým.


Proč jste se rozhodl stát realitním makléřem? A jakou profesi jste zastával předtím? Jaké byly Vaše začátky?

Jak se říká: Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. U mě toto pořekadlo ale neplatí. Poprvé jsem se realitám začal věnovat v roce 2003. Co původně začalo jako studentský projekt, pokračovalo nakonec profesionálně po dva roky. Poté jsem se věnoval vedení obchodních týmů v jiných odvětvích. Měl jsem například na starost vedení sítě 180 prodejen po celé České republice. Zpět do realit jsem se vrátil v roce 2012, kdy jsme založili naši kancelář DOMA. Momentálně se věnuji prodeji nemovitostí, ale zejména vedení kanceláře, aby poskytovala výborné zázemí pro naše makléře.


Vidíte v realitách nějaký konkrétní trend na následující období?

Realitní trh se neustále mění. Pandemie pro něj byla velkou výzvou a skokově celé odvětví zmodernizovala. Více makléřů se zaměřuje na dobrou zákaznickou zkušenost a modernější formy komunikace. I naším cílem je udělat z celého procesu prodeje či nákupu nemovitosti příjemnější a pohodlnější zážitek pro klienta.


Jaký význam má opravdu lokalita, podlaží, balkon, sklep, parkovací stání a třeba stav nemovitosti na cenotvorbu při prodeji?

Klientům vždy říkám, že u nemovitosti rozhodují o ceně jen tři věci – lokalita, lokalita a lokalita. Dispozici můžete změnit, parkování dokoupit, nakonec i ten balkon je řešitelný. Ale určitě nemovitost nepřemístíte do jiné lokality nebo jiné polohy. Na určení ceny má tedy lokalita nejstěžejnější vliv.


Co nejkurióznějšího jste pro klienta v rámci prodeje nemovitosti zařizoval?

Bylo toho opravdu hodně. Nerad bych narušoval soukromí klientů, tak nemohu uvést všechny kuriozity. Jedna za všechny je ale situace, kdy jsme pronajali klientovi restauraci a následně mu pomáhali shánět kuchaře i číšníky.

Nerealitní služby klientům zajišťujeme často, což je logické. Během obchodu si k nám vybudují důvěru a my v DOMA jim pak rádi pomáháme i s dalšími záležitostmi.

ky networkingu máme širokou síť kontaktů, kterou rádi využijeme i pro naše klienty.


Narazil jste během své praxe na nemovitost, která se Vám líbila tak, že byste se klidně bez dalšího přestěhoval?

To je trefná otázka. Koupil jsem si byt v projektu Rezidence Pod Lesem, který máme v nabídce. Tak dlouho jsem jezdil na místo výstavby projektu, až jsem zjistil, že to je místo, kde bych chtěl bydlet i já.


Jak rád relaxujete a jakou knížku jste četl naposledy?

Rád relaxuji sportem, hraju curling, golf, často a rád chodím do přírody. Když chci úplně vypnout, přečtu si dobrou knihu. Momentálně čtu knihu Inspirace Baťa od Gabriely Končitíkové. A rozhodně mohu doporučit.


Jaký by měl být podle Vás ideální realitní makléř?

Empatický a pracovitý. Vytrvalost je nejdůležitější vlastnost každého správného makléře. Samozřejmě se to musí pojit i s profesionalitou – musí rozumět svému oboru a tomu, co dělá. Pravidelné vzdělávání je pro makléře nutnost.


Jak se pravidelně vzděláváte Vy a jaké školení Vám v poslední době přišlo nejpřínosnější?

Vzdělávám se jednak na workshopech a školeních, ale také četbou a sledováním zahraničních zdrojů. V poslední době hodně využívám konzultace s odborníky, a to jak realitními, tak mimooborovými (marketéři, odborníci na digitalizaci a procesy apod.). Zahraniční zdroje považuji za velmi důležité zejména z hlediska sledování trendů toho, jak lépe a kvalitněji odvádět práci makléře.

V poslední době mi jako nepřínosnější přišla série školení od Filipa Dřímalky na téma digitalizace a také školení od Radima Paříka na téma vyjednávání. Na podzim se chystám na jeho třídenní akademii na téma komunikace.


Jak Vaši profesi a práci realitního makléře vnímá Vaše okolí a rodina?

Mám velké štěstí, protože rodina i přátelé mě v mých aktivitách podporují. Podpora okolí je pro makléře klíčová. Naše práce má dlouhodobý průběh a žádný úspěch samozřejmě nepřijde hned. A tak může být hodně stresující. Proto je důležité mít oporu doma i u přátel.


Je něco, co byste chtěl vzkázat kolegům makléřům?

Neustále na sobě pracujte a hledejte další způsoby, jak klientům prodej či nákup nemovitosti zpříjemnit. To je cesta k dlouhodobě spokojeným klientům a pravidelnému příjmu.

Autor článku
Autor článku Rozhovor s realitním makléřem Dominikem Ženatým - makléř Mgr. Dominik Ženatý, MBA, větší profilovka
Mgr. Dominik Ženatý, MBA
Realitní makléř Profil autora Položit dotaz
Sdílejte článek

Máte dotaz na autora článku? Kontaktujte ho.

Máte dotaz na autora článku? Kontaktujte ho.

Chcete se ještě na něco zeptat? Zeptejte se makléřů v poradně.

Vložit dotaz

Nahoru